Beach Music by Pat Conroy book cover
✓ Translated content
BookPedia›Kitaplar›Fiction›Beach Music
Fiction

Beach Music

Yazar: Pat Conroy
Sayfa
📄 685
Yayın Yılı
📅 2012
Okuma süresi
⏱️ ~19h
Dil
🌐 EN
ISBN
🔖 9781448153954
✅ Bu kitabı kimler okumalı: Aile sırlarını, derin travmaları ve tarihi belleği keşfeden, duygusal açıdan yoğun edebi kurguları takdir eden okuyucular.

📘 About This Book

Unutulmaz romanı The Prince of Tides'in dünya çapındaki muazzam başarısıyla Pat Conroy, önemli uluslararası yazarlar arasına adını yazdırmıştır. Aileler ve insan kalbi üzerine yaptığı ızdıraplı ve acı verici derecede dürüst gözlemleriyle tanınır. Şimdi ise Holokost'un tarif edilemez dehşetine uzanan karanlık anıların sarıp sarmaladığı bir aileyi anlatan Beach Music ile geri dönüyor. Küçük kızıyla birlikte Roma'da yaşayan bir Amerikalı olan Jack McCall, yeniden...

📖 Özet

Pat Conroy'un kaleme aldığı Beach Music, aile travması, keder ve tarihsel belleğin karmaşıklıklarını derinlemesine inceleyen, geniş kapsamlı ve duygusal açıdan yoğun bir romandır. The Prince of Tides'ın dünya çapındaki başarısının ardından Conroy, insan kalbine dair ızdıraplı ve acı verici derecede dürüst içgörüler içeren imza temalarına geri dönüyor. Hikaye, küçük kızıyla birlikte Roma'da yaşayan Amerikalı bir gurbetçi olan Jack McCall etrafında dönüyor. Jack, eşinin intiharının yakın ve yıkıcı travmasının ardından hayatını yeniden kurmaya ve bir ölçüde huzur bulmaya çalışmaktadır. Ancak kırılgan yalnızlığı, geçmişinden gelen beklenmedik ziyaretçilerin ortaya çıkmasıyla aniden altüst olur. İlk olarak baldızı belirir ve çözülmemiş aile meseleleriyle yüzleşmek için Güney Carolina'daki evine dönmesi için ona yalvarır. Aynı anda, okuldan iki eski arkadaşı kendi karmaşık görevleriyle gelir ve başka bir eski sınıf arkadaşını bulmak için Jack'in yardımını isterler. Uzun süredir kayıp olan bu arkadaş, şiddetli bir Vietnam Savaşı protestocusu olarak yer altına girmişti.

🎯 Temel Dersler

1Kişisel keder ve aile travması genellikle geçmişin derinlere gömülmüş sırlarıyla yüzleşmeyi gerektirir.
2Gençlikte kurulan dostluklar, hayatın ilerleyen dönemlerinde derin yükümlülükler ve beklenmeyen talepler getirebilir.
3Holokost gibi tarihi vahşetler, sonraki nesilleri etkileyen uzun gölgeler bırakır.
4Gurbetçilik ve mesafe, bir bireyi evinden veya sorumluluktan kalıcı olarak koruyamaz.
5Kurtuluş ve huzur; dürüstlük, acıyla yüzleşmek ve sevdikleriyle yeniden bağ kurmak yoluyla bulunur.

⚖️ Artılar ve Eksiler

✅ Artılar

✓

Aile dinamikleri ve kederin derinlemesine duygusal ve dürüst bir şekilde incelenmesi

✓

Pat Conroy'un karakteristik özelliği olan zengin ve çağrıştırıcı nesir stili

✓

Kişisel trajik olaylar ile tarihi travmayı köprüleyen karmaşık, çok katmanlı kurgu

✓

Eski dostlukları ve aile sırlarını içeren ilgi çekici karakter gelişimleri

⚠️ Eksiler

✗

Uzun anlatı ve ağır duygusal yük bazı okuyucular için bunaltıcı olabilir

✗

İntihar ve tarihi dehşetlerle ilgili karanlık ve acı verici temalar içerir

✍️ About the Author

✍️
Pat Conroy

Pat Conroy (1945-2016) was an American author known for emotionally rich novels drawing on his Southern upbringing, including 'The Prince of Tides'.

View all books →

❓ Sık Sorulan Sorular

Beach Music'in yazarı kimdir? +

Yazar, The Prince of Tides dahil eserleriyle tanınan Pat Conroy'dur.

Romanın ana karakteri kimdir? +

Ana karakter, Roma'da yaşayan bir Amerikalı olan Jack McCall'dır.

Jack'i Roma'yı terk etmeye yönlendiren olay nedir? +

Baldızının eve dönmesi için yalvarması ve iki okul arkadaşının yardım istemesiyle yalnızlığı bozulur.

Beach Music'te hangi tarihi temalar işlenmektedir? +

Roman, Holokost'a ve Vietnam Savaşı'nın mirasına uzanan karanlık anılara değinmektedir.

Beach Music kaç sayfadır? +

Kitap 685 sayfadır.

💬 💬 Okuyucu Yorumları (0)

Loading comments...

Benzer Kitaplar

View all →
L' arbre généreux by Shel Silverstein - Fiction book cover

L' arbre généreux

Shel Silverstein

59 pagesEasy
📗
Rebeldes (the Outsiders)
S. E. Hinton

Rebeldes (the Outsiders)

S. E. Hinton

Medium
Cent ans de solitude by Gabriel García Márquez - Fiction book cover

Cent ans de solitude

Gabriel García Márquez

390 pagesMedium
A Thousand Splendid Suns by Khaled Hosseini - Fiction book cover

A Thousand Splendid Suns

Khaled Hosseini

293 pagesMedium
A Game of Thrones by George R. R. Martin - Fiction book cover

A Game of Thrones

George R. R. Martin

865 pagesHard
1984 George Orwell - Large Print Edition by George Orwell - Fiction book cover

1984 George Orwell - Large Print Edition

George Orwell

416 pagesHard

İlgili Makaleler

All articles →
Yüzüklerin Efendisi: Kapsamlı ve Derinlemesine İnceleme

Yüzüklerin Efendisi: Kapsamlı ve Derinlemesine İnceleme

Yüzüklerin Efendisi evrenini ve sinema tarihini değiştiren bu başyapıtı derinlemesine inceliyoruz. Tolkien'in dünyasını keşfedin.

4 min read
Pride and Prejudice: A Deep Dive Review ve Edebi Analizi

Pride and Prejudice: A Deep Dive Review ve Edebi Analizi

Jane Austen'ın ölümsüz eseri Pride and Prejudice (Gurur ve Önyargı) kitabını derinlemesine inceliyoruz. Karakterler, temalar ve edebi analiz.

5 min read
Küçük Prens İncelemesi: Büyüleyici Bir Derinlik Analizi

Küçük Prens İncelemesi: Büyüleyici Bir Derinlik Analizi

Antoine de Saint-Exupéry’nin zamansız başyapıtı Küçük Prens incelemesi ile kitabın gizli katmanlarını keşfedin. Yetişkinler için felsefi bir rehber.

5 min read
Kitap Fiyatları Ülkelere Göre Neden Farklılık Gösterir?

Kitap Fiyatları Ülkelere Göre Neden Farklılık Gösterir?

Kitap fiyatları neden ülkeden ülkeye değişir? Küresel yayıncılık sektöründeki fiyat farklılıklarının arkasındaki ekonomik ve kültürel nedenleri keşfedin.

5 min read

Yazardan Daha Fazla Pat Conroy

View all →
The Prince of Tides by Pat Conroy - Fiction book cover

The Prince of Tides

Pat Conroy

676 pagesHard