The Runaway Bunny by Margaret Wise Brown book cover
✓ Translated content
BookPedia›Kitaplar›Juvenile Fiction›The Runaway Bunny
Juvenile Fiction

The Runaway Bunny

Photo of Margaret Wise BrownYazar: Margaret Wise Brown
Sayfa
📄 48
Yayın Yılı
📅 1942
Okuma süresi
⏱️ ~1h
Dil
🌐 EN
ISBN
🔖 9780060207663
✅ Bu kitabı kimler okumalı: Koşulsuz sevgi hakkında rahatlatıcı bir uyku öncesi hikayesi arayan küçük çocuklar ve aileler.

📘 About This Book

Evden kaçmak isteyen küçük bir tavşan annesine nasıl kaçacağını anlatır, ancak annesi her zaman hemen arkasındadır.

📖 Özet

Margaret Wise Brown tarafından yazılan ve ilk olarak 1942'de yayınlanan The Runaway Bunny, ebeveyn ile çocuk arasındaki derin ve koşulsuz bağı keşfeden klasik bir çocuk kurgu eseridir. Hikaye, evden kaçmak istediğine karar veren küçük bir tavşanın etrafında dönmektedir. Bağımsızlık üzerine eğlenceli ve hayal gücüne dayalı bir egzersiz içinde genç tavşan, mevcut hayatından nasıl kaçacağına dair çeşitli senaryolar çizer. Annesine bir alabalık deresinde balığa dönüşüp ondan uzaklaşacağını, yüksek bir dağda bir kaya olacağını ya da gizli bir bahçede saklı bir çiğdem olacağını söyler. Ancak küçük tavşanın önerdiği her hayali dönüşüm karşısında annesi uygun bir yanıtla hazırdır. Nereye giderse gitsin onu takip etmek için nasıl uyum sağlayacağını nazikçe ve zekice açıklar. Eğer balık olursa o bir balıkçı olup onu yakalayacaktır. Dağda bir kaya olursa o bir dağcı olup onun olduğu yere tırmanacaktır. Eğer bir çiğdem olursa

🎯 Temel Dersler

1Ebeveyn sevgisi koşulsuzdur ve bir çocuğu her yerde takip eder.
2Bağımsızlık ve keşif, güvenli bir ev üssü ile bir arada var olabilir.
3Hayal gücü, dünyayı ve ilişkileri görselleştirmek için sonsuz yollar sunar.
4Güvence vermek ve nazik bir ısrar, çocukluk dönemindeki ayrılık kaygılarını hafifletmeye yardımcı olur.
5Yaratıcı problem çözme, kaçma isteği duygularını ele alabilir.

⚖️ Artılar ve Eksiler

✅ Artılar

✓

Küçük çocuklar için rahatlatıcı ve güven verici mesaj

✓

Hayal gücü ve dönüşümün ilgi çekici kullanımı

✓

Erken okuyuculara hitap eden basit, tekrarlayan yapı

✓

Nesiller boyunca yankı uyandırmış zamansız bir klasik

⚠️ Eksiler

✗

Daha büyük okuyucular için tekrarlayıcı gelebilir

✗

Çok kısa metin, bazı okuyucuların daha karmaşık bir kurgu aramasına neden olabilir

✍️ About the Author

❓ Sık Sorulan Sorular

Who wrote The Runaway Bunny? +

Margaret Wise Brown wrote the book.

When was the book published? +

It was published in 1942.

What is the main plot of the story? +

A little rabbit tells his mother how he will run away, and she explains how she will always follow him.

How many pages are in the book? +

The book contains 48 pages.

What genre does the book belong to? +

In hangi türdür?

💬 💬 Okuyucu Yorumları (0)

Loading comments...

Benzer Kitaplar

View all →
Wrinkle in Time by Madeleine L'Engle - Juvenile Fiction book cover

Wrinkle in Time

Madeleine L'Engle

Medium
Twilight by Stephenie Meyer - Juvenile Fiction book cover

Twilight

Stephenie Meyer

353 pagesMedium
Anne of Green Gables by Lucy Maud Montgomery - Fiction book cover

Anne of Green Gables

Lucy Maud Montgomery

Medium
City of Bones by Cassandra Clare - Fiction book cover

City of Bones

Cassandra Clare

Medium
Matilda by Roald Dahl - Juvenile Fiction book cover

Matilda

Roald Dahl

400 pagesHard
The Giver by Lois Lowry - Fiction book cover

The Giver

Lois Lowry

Medium

İlgili Makaleler

All articles →
Yüzüklerin Efendisi: Kapsamlı ve Derinlemesine İnceleme

Yüzüklerin Efendisi: Kapsamlı ve Derinlemesine İnceleme

Yüzüklerin Efendisi evrenini ve sinema tarihini değiştiren bu başyapıtı derinlemesine inceliyoruz. Tolkien'in dünyasını keşfedin.

4 min read
Pride and Prejudice: A Deep Dive Review ve Edebi Analizi

Pride and Prejudice: A Deep Dive Review ve Edebi Analizi

Jane Austen'ın ölümsüz eseri Pride and Prejudice (Gurur ve Önyargı) kitabını derinlemesine inceliyoruz. Karakterler, temalar ve edebi analiz.

5 min read
Küçük Prens İncelemesi: Büyüleyici Bir Derinlik Analizi

Küçük Prens İncelemesi: Büyüleyici Bir Derinlik Analizi

Antoine de Saint-Exupéry’nin zamansız başyapıtı Küçük Prens incelemesi ile kitabın gizli katmanlarını keşfedin. Yetişkinler için felsefi bir rehber.

5 min read
Kitap Fiyatları Ülkelere Göre Neden Farklılık Gösterir?

Kitap Fiyatları Ülkelere Göre Neden Farklılık Gösterir?

Kitap fiyatları neden ülkeden ülkeye değişir? Küresel yayıncılık sektöründeki fiyat farklılıklarının arkasındaki ekonomik ve kültürel nedenleri keşfedin.

5 min read

Yazardan Daha Fazla Margaret Wise Brown

View all →
Goodnight Moon by Margaret Wise Brown book cover

Goodnight Moon

Margaret Wise Brown

31 pagesEasy
The Little Island by Margaret Wise Brown - Juvenile Fiction book cover

The Little Island

Margaret Wise Brown

0Medium