Rambles Beyond Railways by Wilkie Collins book cover
Translated content
BookPediaKitaplarRambles Beyond Railways

Rambles Beyond Railways

Photo of Wilkie CollinsYazar: Wilkie Collins
Sayfa
📄 322
Yayın Yılı
📅 2015
Okuma süresi
⏱️ ~9h
Dil
🌐 EN
ISBN
🔖 9781348120346
✅ Bu kitabı kimler okumalı: 19. yüzyıl seyahat yazıları ve tarihi reprodüksiyonlarla ilgilenen tarih meraklıları ve edebiyat akademisyenleri.

📘 About This Book

Bu eser, akademisyenler tarafından kültürel açıdan önemli olduğu için seçilmiş ve bildiğimiz medeniyetin bilgi tabanının bir parçasını oluşturmuştur. Bu eser orijinal eserden yeniden üretilmiş olup, olabildiğince orijinal çalışmaya sadık kalmıştır. Bu nedenle, eserde orijinal telif hakkı referanslarını, kütüphane damgalarını (bu eserlerin çoğu dünyanın en önemli kütüphanelerinde barındırıldığı için) ve diğer notasyonları göreceksiniz. Bu eser Amerika Birleşik Devletleri'nde kamu malıdır.

📖 Özet

Wilkie Collins'in kaleme aldığı Rambles Beyond Railways, okuyucuları 19. yüzyılın hareketli sanayi ilerlemesinden uzaklaşmaya ve daha tenha manzaralara yolculuk yapmaya davet eden büyüleyici bir kurgu dışı eserdir. Tarihi bir eserin sadık bir reprodüksiyonu olarak 2015 yılında yayınlanan bu 322 sayfalık çalışma, orijinal yayının otantik cazibesini ve kültürel önemini korumaktadır. Akademisyenler, medeniyetimizin bilgi tabanının hayati bir parçası olarak değerini uzun süredir kabul etmiş ve seyahat, gözlem ve keşifle dolu geçmiş bir döneme açılan bir pencere sunmuştur. Doğrudan tarihi arşivlerden yeniden üretildiği için metin, orijinal telif hakkı referanslarını, kütüphane damgalarını ve el yazması notlarını koruyarak modern okuyuculara gerçek bir tarih parçasıyla sarmalayıcı, saf bir karşılaşma sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri içinde ve eserin kamu malı haline geldiği potansiyel diğer bölgelerde, her yerde bulunmasından önceki keşfin özgürce paylaşılan bir kanıtı olarak durmaktadır.

🎯 Temel Dersler

1Yavaş seyahatin ve uzak keşiflerin değerini takdir edin.
2Erken sanayileşmeden etkilenmemiş bölgelerin tarihi bağlamını anlayın.
3Orijinal tarihi eserleri ve metinleri korumanın önemini kabul edin.
419. yüzyıl seyahatleri merceğinden yerel kültürleri ve gelenekleri gözlemleyin.
5Medeniyetin bilgi tabanına ilişkin anlayışımızı genişleten kamu malı edebiyata değer verin.

⚖️ Artılar ve Eksiler

✅ Artılar

Kütüphane damgaları ve orijinal notasyonlar dahil otantik tarihi eserleri korur

19. yüzyıl seyahatleri ve keşifleri hakkında kültürel açıdan önemli bilgiler sunar

Tarih meraklıları için erişilebilir bir kamu malı kaynak görevi görür

Wilkie Collins'in kalıcı edebi tarzını kurgu dışı bir formatta yakalar

⚠️ Eksiler

Orijinal bir eserden yeniden üretilmesi nedeniyle eksik veya bulanık sayfalar içerebilir

Tarihsel kaynak durumunu yansıtan zayıf resimler veya hatalı işaretler barındırır

✍️ About the Author

❓ Sık Sorulan Sorular

Rambles Beyond Railways kitabının yazarı kimdir? +

Kitabın yazarı Wilkie Collins'tir.

Bu kitap hangi türe aittir? +

Kitap genel kurgu dışı türüne aittir.

Bu 2015 baskısı kaç sayfadır? +

Bu baskı 322 sayfadan oluşmaktadır.

Kitap neden kütüphane damgaları ve orijinal notasyonlar içeriyor? +

Kitap, otantik kütüphane işaretlerini ve telif hakkı referanslarını koruyarak orijinal tarihi bir eserden yeniden üretilmiştir.

Bu eser kamu malı mıdır? +

Evet, bu eser Amerika Birleşik Devletleri'nde ve potansiyel olarak diğer ülkelerde kamu malıdır.

💬 💬 Okuyucu Yorumları (0)

Loading comments...

İlgili Makaleler

All articles →
The Art of Deep Work: Master Focus in a Distracted World

The Art of Deep Work: Master Focus in a Distracted World

Discover the art of deep work and learn proven strategies to master intense focus, eliminate distractions, and produce your most meaningful, high-value work every day.

10 min read

Harry Potter and the Philosopher's Stone: A Deep Dive Review

Explore a comprehensive review of Harry Potter and the Philosopher's Stone. Discover why this magical debut still captivates readers globally.

5 min read

فن العمل العميق: كيف تحقق إنجازات استثنائية في عصر التشتت

اكتشف فن العمل العميق وكيف يمكنك تحقيق إنجازات استثنائية بالتركيز الكامل بعيداً عن التشتت الرقمي وضوضاء العصر الحديث.

5 min read

Why Sleep Matters More Than You Think: The Science

Discover why sleep is your body's most powerful tool for health, memory, and longevity — and how to finally get the quality rest you deserve.

8 min read

Yazardan Daha Fazla Wilkie Collins

View all →
The Moonstone by Wilkie Collins - East Indians book cover

The Moonstone

Wilkie Collins

550 pagesHard
The Law and the Lady by Wilkie Collins - Fiction book cover

The Law and the Lady

Wilkie Collins

515 pagesHard
📗
The Black Robe
Wilkie Collins

The Black Robe

Wilkie Collins

324 pagesMedium
The Haunted Hotel by Wilkie Collins - Fiction book cover

The Haunted Hotel

Wilkie Collins

236 pagesMedium
Armadale by Wilkie Collins book cover

Armadale

Wilkie Collins

678 pagesHard
The Woman in White by Wilkie Collins - Fiction book cover

The Woman in White

Wilkie Collins

Medium